Meniu Uždaryti

Tinkamiausias laikas mokytis ir įsiminti informaciją

Žmogaus smegenys veikia tam tikru paros ritmu. Pastebime, kad naują informaciją įsimename skirtingai – kartais išgirdę ar paskaitę vos vieną kartą, o kartais tenka keletą kartų sau pakartoti…

Be abejo, gebėjimą įsiminti lemia įvairūs veiksniai. Galime atsižvelgti į genetiką ar amžiaus grupę, persirgtas ligas ar patirtas traumas ir pan., tačiau, tuo pačiu,  iš dalies galime sau padėti.

Kada mūsų smegenys yra pasirengusios dirbti optimaliai?

Nuo 4.00 iki 6.00 ryto – smegenų darbo našumas yra 100 procentų.

Nuo 6.00 ryto iki 19.30 – smegenys dirba 50 procentų savo galimybių.

Naktinė smegenų veikla atlieka tik 20% savo funkcijų.

Deguonies lygis smegenyse

Paprastai yra laikoma, kad normalus deguonies lygis kraujyje yra nuo 80 iki 100 (mm Hg). Nors kiekvienam žmogui šis lygis gali skirtis…Kokie požymiai rodo, kad deguonies trūksta? Kai gaunate nepakankamai deguonies, galite pajusti dusulį, padažnėjusį širdies susitraukimų dažnį, kosulį, nuovargį ar mieguistumą, švokštimą, prakaitavimą ar galvos skausmą bei svaigimą.

Ryte deguonies lygis smegenų kraujagyslėse svyruoja tarp 60 – 80 proc. normos. Dieną – sumažėja iki 20 procentų, o vakare siekia 30 – 40 %.

Norėdami papildyti deguonies atsargas, idant smegenys geriau „dirbtų“, turėtume:

1. Atlikti „sąmoningo“ kvėpavimo pratimus – ryte ir vakare, po 5 – 10 minučių (taikyti 4×4 metodą – įkvėpti skaičiuojant iki 4, iškvėpti irgi per 4 sek.)

2. Kasdieną išgerti 8 -10 stiklinių vandens.

3. Praktikuoti meditaciją (t.y., ramų pabuvimą su savimi, stengiantis nieko negalvoti arba įsigilinti į tą akimirką patiriamus pojūčius, nors 5-10 min.)

4. Valgyti „teisingus“ produktus – natūralius, kuo mažiau cukraus, druskos, kuo daugiau daržovių ir vaisių.

Smegenų „maistas“: baltymai, kalcis, Omega 3, B vitaminų kompleksas, lecitinas, medus, ginkgo biloba, bičių žiedadulkės.

5. Miego trukmė: ne trumpiau kaip  6 – 8 valandos.

SAUGOKIME SAVE, TAUSOKIME SAVO KŪNĄ.

Draugija Sveika širdis

(Parengta pagal užsienio spaudą)

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *