Meniu Uždaryti

Draugijos renginys, skirtas Pasaulinei širdies dienai paminėti

2023 m. rugsėjo 19 d. Kauno Parko bibliotekoje įvyko paskaita – pokalbis apie sutrikusį širdies ritmą bei prieširdžių virpėjimą su Eigulių seniūnijos bendruomene. Dalyvavo svečiai: prof. R.Šlapikas, ZIVE kompanijos atstovas I.Griškevičius, taip pat Sveika širdis atstovai, Šiaurės pr. seniūnaitijos seniūnaitė E.Bedarfienė, Parko bibliotekos darbuotojai, per 35 klausytojus.

Profesorius papasakojo apie širdies darbą esant prieširdžių virpėjimui ir sutrikusiam širdies ritmui, atsakė į gausius klausytojų klausimus.

Svečias iš Vilniaus p.Ignas Griškevičius pristatė naują prietaisą Zive širdies veiklai stebėti. Tai lietuvių inžinierių išradimas visai neseniai užpatentuotas ir jau gavęs leidimą masinei gamybai Lietuvoje.

Elektrokardiogramos prietaisą „Zive“ kūrė du metus, nuo 2018 iki 2020 metų. Ant žmogaus krūtinės segamas prietaisas yra lengvas, todėl gali būti naudojamas namų sąlygomis, žmogui būnant ramybės būsenoje, sportuojant ar atliekant bet kokią kitą kasdienę veiklą. Prietaisą prijungus prie išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, programėlė realiu laiku atvaizduoja išsamius širdies veiklos duomenis.

„Daugelis žmonių namuose turi termometrą, bet retas kuris reguliariai seka savo širdies veiklą. Siekiame, kad „Zive“ būtų lengva ir patogu naudotis namuose, nes tik reguliariai stebint širdies darbą galima užkirsti kelią infarktui, insultui ar kitoms širdies ligoms. Pasak gydytojų, toks prietaisas praverstų mažiausiai 20 proc. gyventojų, kurie turi padidėjusių rizikų dėl širdies veiklos problemų“, – sako Žilvinas Jančoras, „Zive“ vadovas.

GYVENIMAS SU LIGA

2023 m. birželio 15 d. buvo organizuotas susitikimas su visuomene Kauno Panemunės bendruomenės salėje (Vaidoto g. 9) kur vyko paskaita GYVENIMAS SU LIGA

Paskaitą skaitė bei su klausytojais bendravo Kauno klinikų Kardiologijos klinikos profesorius RIMVYDAS ŠLAPIKAS. O renginį kuravo ŠKL pacientų draugija SVEIKA ŠIRDIS (pirm. R.Šemiotienė) ir Panemunės bendruomenės centras (vad. G. Žukauskas).

Daugelis iš mūsų patiriame įvairius sveikatos negalavimus, o širdies ir kraujotakos – ypač dažnai. Ką daryti? Mėginkime sau padėti, įvardindami problemą, kuri vadinasi diagnozė.

Iš gerb. prof. R.Šlapiko paskaitos:
1. Atminties galimybės nebūtinai priklauso nuo žmogaus amžiaus.
2. Praktiniai aspektai, siekiant atitolinti senatvės demenciją, yra mentalinė veikla, fiziniai pratimai ir miegas. Būtina duoti smegenims kuo daugiau darbo. Įvairiai lavinti, labai padeda kompiuteriniai žaidimai, šokiai (!!). Vaikščiojimas – gerai, bet reikia žingsniuoti kiek sparčiau, su kliūtimis – kažkur pasukti, pasilenkti ar rasti kelią ir pan., kad smegenys treniruotųsi, neaptingtų, gautų iššūkių.
3. Senatvinė demencija, Alzheimeris dažniau pasireiškia moterims. Vaistai nėra universalūs. Mažina cholesterolį, bet neapsaugo nuo infarkto. Tačiau statinus dėl padidėjusio „blogojo“ cholesterolio yra būtina vartoti ( ypač esant rizikos faktoriams – aukštam kraujo spaudimui, dislipidemijai (padidėjęs cholesterolis), prieširdžių virpėjimui, širdies nepakankamumui – MTL cholesterolio rodiklis neturėtų viršyti 1,8).
Reguliariai vartojant statinų preparatus, cholesterolio koncentracija organizme sumažėja, o širdies arterijų aterosklerozė progresuoja gerokai lėčiau.
4. Reikia stebėti mitybą – vengti kepenų, smegenų, krevečių, pan. Kuo daugiau natūralių, neperdirbtų produktų, mažiau raudonos mėsos, daugiau žuvies, daržovių. Kiaušinį per dieną – galima, nepiktnaudžiauti tryniu, nes jame nemažai cholesterolio.
5. Rūpintis savo sveikata, atlikti įvairius tyrimus pagal prevencinę ŠKL programą. Reguliariai matuotis kraujo spaudimą.
Stebėti ar negresia asmeninės lipitenzijos (nuo dislipidemija, arterinė hipertenzija) pavojus, laiku kreiptis į Šeimos gydytoją.

Dėkojame Panemunės bendruomenės centrui už svetingą priėmimą ir maloniai praleistą laiką!

Draugija Sveika Širdis

Pasaulinė hipertenzijos, arba kitaip – padidėjusio kraujo spaudimo – diena

Gegužės 17 dieną yra minima Pasaulinė hipertenzijos, arba kitaip – padidėjusio kraujo spaudimo – diena.

Ta proga Kauno Aklųjų ir silpnaregių centre gegužės 17 dieną  15 val. lankėsi ir paskaitą

KĄ MES ŽINOME APIE HIPERTENZIJĄ

skaitė Kauno klinikų Kardiologijos klinikos profesorius RIMVYDAS ŠLAPIKAS.  Lektorius supažindino bei suteikė naujų žinių apie hipertenzijos keliamus pavojus žmogaus sveikatai ir gyvybei. Prof. R.Šlapikas išsamiai papasakojo, kokias neigiamas pasekmes turi aukštas kraujo spaudimas širdies veiklai.

Po paskaitos profesorius  atsakė į dalyvių klausimus.

Renginį organizavo Pacientų draugija Sveika širdis ir LASS Kauno miesto filialo bendruomenė.

Metinis ataskaitinis draugijos susirinkimas

2023 m. kovo 23 dieną įvyko metinis ataskaitinis mūsų draugijos susirinkimas (nuotoliu), kuriame draugijos pirmininkė Rasa Šemiotienė pristatė Pacientų draugijos Sveika širdis metinės veiklos ataskaitą, finansinę bei Revizoriaus ataskaitas už 2022 kalendorinius metus. Draugijos nariai prabalsavo už pateiktus dokumentus, jie bus perduoti Registrų centrui. Buvo balsuojama ir rašytinės procedūros būdu bei telefonu. Taip pat aptarėme einamuosius klausimus ir numatėme darbus 2023-tiesiems metams. Su ataskaitomis galima susipažinti rubrikoje APIE MUS.

Konferencija "SVEIKA ŠIRDIS - LAIMINGA ŠIRDIS"

2022 m. rugsėjo 21 d. vyko nuotolinė draugijos Sveika širdis konferencija SVEIKA ŠIRDIS – LAIMINGA ŠIRDIS, kurioje pranešimus skaitė ir į dalyvavusių pacientų klausimus atsakė garbūs Kauno klinikų kardiologai – prof. R. Kubilius, prof. A. Puodžiukynas ir prof. R. Šlapikas. Pristatytos temos buvo labai įtraukios – ŠKL rizikos veiksnių valdymas, gyvenimas su  prieširdžių virpėjimu, naujienos iš  2022 m. Europos kardiologų draugijos kongreso.

Konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti: čia.

Širdies ligos ir kaip galime sau pagelbėti

ŠKL pacientų draugijos Sveika širdis iniciatyva Kaune, Panemunės seniūnijoje bendruomenei buvo organizuota paskaita “Širdies ligos ir kaip galime sau pagelbėti”. Paskaitos svečias ir pranešėjas prof. Rimvydas Šlapikas susirinkusiems klausytojams išsamiai išdėstė širdies ligų priežastis ir galimas priemones, kaip jų vengti, gydyti, gyventi su liga.

Po paskaitos prie arbatos puodelio klausytojai pateikė klausimus, džiaugėsi, galėdami konkrečiau sužinoti apie savo ligą ir kaip ją gydyti ar kontroliuoti. Buvo smagu, kad galėjome betarpiškai pabendrauti ir susipažinti. Planuojame tęsti bendradarbiavimą su Panemunės bendruomene ir puikiu jos pirmininku gerb. Gediminu Žukausku bei aktyvia pagalbininke Genovaite Žukauskiene. Esame dėkingi už galimybę susitikti su visuomene ir skleisti sveikos gyvensenos principus.

Renginio data: 2022 06 22

ŠKL pacientų draugijos Sveika širdis pirmininkė R.Šemiotienė

Metinis ataskaitinis Pacientų draugijos SVEIKA ŠIRDIS susirinkimas

Dalyvavo: 24 Draugijos nariai (16 narių dalyvavo prisijungę Google Meet platformoje, 8 nariai balsavo el. paštu rašytinio balsavimo būdu, susipažinę su susirinkime pateikta metine ataskaita (metiniu pranešimu ir finansine ataskaita) ir revizoriaus ataskaita Draugijos tinklalapyje. Kvorumas yra.

Buvo išklausytas draugijos pirmininkės Rasos Šemiotienės metinis pranešimas apie draugijos veiklą bei aptarti būsimi darbai, patvirtintos Širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pacientų draugijos „Sveika širdis“ metinės ataskaitos bei revizoriaus ataskaitos už 2021 metus. Taip pat balsuota už naują draugijos iždininko kandidatūrą, kuri buvo vienbalsiai patvirtinta.

Renginio data: 2022 04 25

Google Meet nuoroda

Cholesterolio nauda ir žala

LSMU Kauno Klinikų kardiologas prof. Rimvydas Šlapikas skaitė pranešimą ir atsakinėjo į dalyvių klausimus. Seminaras organizuotas drauge su Kauno kolegijos Kompetencijų ugdymo skyriumi. Dalyvavo per 50 žmonių, kurie parodė didelį susidomėjimą cholesterolio problema ir jos sprendimu.

Nuotolonis informacinis seminaras per ZOOM platformą

Renginio data: 2022 05 18

Paminėkime pasaulinę miokardo savaitę kartu!

Daug kalbame apie širdį. Tačiau svarbiausią mūsų gyvenimo variklį mes dažniausiai pamirštame ir pajaučiame tik tada, kai netekusi jėgų mūsų širdis stoviniuoja ar stukteli taip stipriai, kad tuo metu visas pasaulis slysta mums iš po kojų. Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Maloniai kviečiame dalyvauti nuotoliniame edukaciniame renginyje „INFARKTUI-NE“

VIRTUALI KONFERENCIJA VISUOMENEI, PACIENTAMS IR JŲ ARTIMIESIEMS

Renginio data: 2021 12 15 - nuo 15:00

Programa ir detalesnė informacija apie konferenciją - https://infarktuine.lt/

Paminėkime pasaulinę šeiminės hipercholesterolemijos dieną!

Cholesterolis - draugas ir priešas

Pasaulinė Šeiminės hipercholesterolemijos (ŠH) diena yra minima kasmet rugsėjo 24 d., Ją inicijuoja Europos ŠH tarptautinė bendruomenė, o šiais metais prie šios žinomumo akcijos jungiasi ir Lietuvos pacientų draugija “Sveika širdis”. Bendradarbiaudama su tarptautine bendruomene rengia nuotolinę konferenciją pacientams ir jų šeimos nariams ir visiems, kam rūpi širdies sveikata.

VIRTUALI KONFERENCIJA VISUOMENEI

Renginio data: 2021 09 23 - 16:00-18:30

Programa ir detalesnė informacija apie konferenciją - https://pasauline-seimines-hipercholesterolemijos-diena.mailerpage.com/

ŠH KONFERENCIJOS VAIZDO ĮRAŠAS