Meniu Uždaryti

Ar rūpinatės savo širdimi?

Rūpinimasis savo širdies sveikata yra esminis žingsnis ilgesnio ir visaverčio gyvenimo link. Širdies ligos išlieka pagrindine mirtingumo priežastimi visame pasaulyje, tačiau gera žinia ta, kad daugelio atvejų galima išvengti paprastu, bet įtakingu gyvenimo būdu.

Štai keletas širdies apsaugos įpročių:

1. Laikykitės sveikos mitybos:

Į savo maistą įtraukite įvairių vaisių ir daržovių. Juose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie palaiko širdies sveikatą.

2. Likite fiziškai aktyvūs:

Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti kontroliuoti svorį, sumažinti kraujospūdį, pagerinti cholesterolio kiekį ir sumažinti stresą – visa tai naudinga širdies sveikatai. Siekite bent 150 minučių vidutinio intensyvumo mankštos arba 75 minutes intensyvios mankštos per savaitę.

3. Nerūkykite ir nevartokite tabako gaminių:

Rūkymas pažeidžia kraujagysles, padidina kraujospūdį ir sumažina deguonies kiekį kraujyje – visa tai didina širdies ligų riziką.

4. Valdykite stresą:

Lėtinis stresas gali prisidėti prie širdies ligų, nes gali padidėti kraujospūdis ir sustiprėti uždegimas.

5. Kontroliuokite kraujospūdį ir cholesterolio kiekį.

6. Pakankamai išsimiegokite:

Miego trūkumas yra susijęs su padidėjusia nutukimo, aukšto kraujospūdžio ir diabeto rizika – visa tai gali prisidėti prie širdies ligų.

7. Reguliarūs patikrinimai:

Planuokite vizitus pas šeimos gydytoją ar kardiologą, kad stebėtumėte širdies sveikatą (kokie rizikos veiksniai, reikiami tyrimai ir vaistai).

Būkite sveiki, būkite laimingi!

Draugija Sveika širdis

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *