Meniu Uždaryti

Nukrito kraujospūdis…

Staigus kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija) po daugelio metų aukšto kraujospūdžio gali būti nerimą kelianti situacija. Tokį pokytį, kai kraujospūdžio rodmuo mažesnis nei 90/60, gali lemti keli veiksniai. Viena iš priežasčių, kai paskirti antihipertenziniai vaistai aukštam kraujospūdžiui valdyti, būna pakoreguoti pakeitus vaistų režimą, dozavimą ar atitiktį. Be to, gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip geresnė mityba, mankšta ir streso valdymas, gali turėti įtakos kraujospūdžiui.

 Tačiau staigus ir reikšmingas kraujospūdžio sumažėjimas taip pat gali rodyti pagrindinę medicininę problemą, pvz., dehidrataciją, širdies sutrikimus ar endokrininius sutrikimus (diabetas, skydliaukės ligos). Labai svarbu pasikonsultuoti su savo gydytoju, kad nustatytumėte šio pokyčio priežastį ir užtikrintumėte, kad jūsų sveikata būtų tinkamai stebima. Jei norite gauti daugiau informacijos apie kraujospūdžio svyravimus ir širdies ir kraujagyslių sveikatą, reguliariai atlikite tyrimus, matuokite spaudimą. Svarbu atkreipti dėmesį ir į pulsą. Jeigu ryte, esant ramybės būsenos, širdies susitraukimų rodmuo padidėjo iki 100–120, reikėtų pasikonsultuoti su sveikatos specialistais.

Žemo kraujospūdžio simptomai:

  • nuovargis arba energijos trūkumas;
  • galvos svaigimas, pusiausvyros sutrikimo pojūtis, kai atsikeliate iš gulimos, sėdimos padėties arba stovite;
  • liūdesys, prasta nuotaika;
  • matymas „lyg per miglą“, kai jūsų regėjimas yra nesufokusuotas.

Pagalba:

Daugiau judėkite, vartokite daugiau vandens, valgykite mažomis porcijomis, įvairų maistą (turintį vit.B12 – mėsa, kiaušiniai; folio rūgšties – pupelės, lęšiai, citrusiniai vaisiai, žalumynai; sūrūs produktai, taip pat kava).

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *