Meniu Uždaryti

Svarbiausia gyvenimo kelionė

Kai tampate širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) pacientu, prasideda viena iš svarbiausių jūsų gyvenimo kelionių.

Tampa aktuali aplinkinių parama ir supratimas, siekiant, kad kelionė būtų kuo ilgesnė.

Privalote pasikliauti kardiologų profesionalumu ir laikytis paskirto gydymo režimo bei rekomendacijų.

…Kai sutrinka jūsų gyvybinės funkcijos, patenkate į gydymo įstaigą ir tuomet jums kyla daug minčių apie gyvenimą ir galimą mirtį. Žinoma, siekiate, kad šis kelionės etapas būtų kuo sklandesnis ir saugesnis. Laimei, šalia yra gydytojai ir slaugytojai, siekiantys tų pačių tikslų – palengvinti širdies ar kraujagyslių ligų naštą.

Po kiek laiko grįžtate namo ir staiga pasijuntate palikti vieni.

Prasideda kitas etapas – įgyjate naujos patirties, kyla naujų pastebėjimų, nerimo, jie neišvengiamai įsiterps į anksčiau nusistovėjusią gyvenimo rutiną.

Kai suvokiate, kad ši kelionė truks visą likusį gyvenimą, kyla klausimų ir minčiųapie šeimą, darbą, sportą, seksą, draugus, planus, vaistus ir dar daug ką, viskaskaupiasi, slegia, deja, sprendimus teks priimti patiems.

Kaip palengvinti ŠKL naštą?

KALBĖKIME. Mes, pacientai, turime diskutuoti ir pasakoti apie savo atradimus ir patirtis. Mokytis vieni iš kitų. Ieškokime būdų, kaip paskleisti savo gyvenimo patirtį po ligoninės – tiek gydytojams, tiek likimo draugams – pacientams.

Mūsų patirtį būtų galima pritaikyti gydant naujus ligonius. Laikui bėgant kai kurie mūsų atradimai ir pamokos galėtų tapti tam tikromis rekomendacijomis.

Juk visi norime, kad gyvenimo kelionė būtų kuo lengvesnė ir kokybiškesnė.

Ypač svarbu nunešti žinią tiems, kurie pirmieji atsiranda šalia, kai jums blogai…

Nesvarbu, kad nemokate perteikti minčių profesionaliais medicininiais terminais. Svarbu kas kita – tai asmeninė praktika, potyriai, išgyvenimai, gyvenant su širdies ar kraujagyslių problema.

Tikroji reabilitacija po ligoninės vyksta namuose, kur kardiologų šalia nėra. Kartais mums padeda slaugytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, dietologai ir pan.

Bet dažniausiai liekame su savo klausimais vieni.

Todėl labai kviečiame parašyti mums, draugijai Sveika širdis, adresu [email protected], ir pasidalinti savo, kaip paciento, patirtimi. Su kokiais susidūrėte sunkumais, kaip pasikeitė jūsų gyvenimas po įvykio, ar pakito jūsų požiūris į vertybes, gyvenimą apskritai, kt.?

Mėginkime padėti vieni kitiems, o taip pat ir sau.

Labai lauksime Jūsų laiškučių.

Jūsų Rasa

ŠKL pacientų draugijos

Sveika širdis pirmininkė

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *