Meniu Uždaryti

Skauda širdelę… Kas dėl to kaltas?

Širdies ir kraujagyslių ligas dažniausiai sukelia ne viena priežastis, o kelių rizikos veiksnių derinys. 

1. Rūkymas. Tarkite sau: aš privalau to atsisakyti. Rūkantieji labai rizikuoja susirgti ateroskleroze ir jos sukeltomis ligomis. Jie daug dažniau miršta nuo miokardo infarkto ar insulto. Nikotinas priverčia širdį greičiau plakti, o kraujagysles – spazmuoti, todėl padidina kraujospūdį. 

2. Padidėjęs kraujo spaudimas. Hipertenzija turi būti gydoma pastoviai, o ne pripuolamai. Vaistai turi ne tik mažinti kraujo spaudimą, bet ir būti saugūs, patogūs vartoti.

3. „Blogojo“ cholesterolio perteklius kraujyje. Mankšta, judesys, teigiamos emocijos – įtraukite tai į kasdieninę dienotvarkę, ir jūsų kūnas jums padėkos. Gali tekti vartoti lipidus mažinančius vaistus.

4. Mityba. Susimąstykite: ką gi aš valgau? Ar visavertis tai maistas? Gal per daug nesveikų riebalų ar angliavandenių? Kontroliuokite, ką dedate į burną (nors kartais taip sunku atsisakyti pagundų…)

5. Mažas fizinis aktyvumas. Nusiteikite vaikščioti, pabėgioti, atlikti rytmetinę mankštą, dirbti sode ar užsiimti joga, ir širdelė bus vėl kaip jaunystėje! 

6. Nutukimas. Pasistenkime. Vakare gausiai nevalgome, nepiktnaudžiaujame saldumynais ir sočiaisiais riebalais. Daržovės, vaisiai – mūsų geriausi draugai!

 7. Cukrinis diabetas. Tai širdies ir kraujagyslių ligų palydovas. Skirkime jam dėmesio. Kontroliuokime, bet, jei jau jis atsirado – susidraugaukime.

 8. Gausus alkoholio vartojimas. Čia užsidega raudonas šviesoforo signalas – stop! Ir viskas. No comments.

9. Psichinis bei socialinis stresasdepresija. Padėti gali  fizinis darbas, mankšta, sportas, bendravimas su Jums maloniais žmonėmis, atsipalaidavimo pertraukėlės keletą kartų per dieną, muzika, hobis, miegas, vandens procedūros.

10Paveldimumas. Nedažnai, bet pasitaiko.

Kokie pirmieji širdies ligų simptomai?

Skausmai, atsiradę širdies plote, už krūtinkaulio ar tarp menčių, dažniausiai fizinio krūvio metu. Skausmas gali plisti ir į rankas, ypač į kairę ranką, apatinį žandikaulį, skrandžio sritį, lydimas silpnumo, šalto prakaito, nerimo, pykinimo, galvos svaigimo – tai besivystančio infarkto požymiai. Dalis žmonių nejaučia jokių simptomų, dėlto dažnai uždelsia, todėl negrįžtamai pažeidžiamas širdies raumuo, neretai ištinka staigi mirtis.

Širdies tyrimus rekomenduojama atlikti visiems, perkopusiems 40 metų slenkstį, o sulaukus 30 metų, pasitikrinti cholesterolio kiekį kraujyje. 

Pasistenkime –  MŪSŲ ŠIRDŽIŲ LABUI! 

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *