Meniu Uždaryti

Ramus miegas – sveikatos šaltinis

Neretai vakare atsigulę dar ilgai negalime užmigti, atitrūkti nuo įvairių minčių, išsivaduoti nuo prastos nuotaikos… 

Štai jums 10 patarimų –  jie turėtų virsti įpročiais! – kad galėtumėte greičiau pasinerti į sapnų karalystę. 

1. Atsitraukite nuo telefono, padėkite jį kuo toliau nuo lovos ir ne vėliau kaip 22:30. Liaukitės naršyti po Facebook’ą ar Instagram’ą ir kitas socialinės žiniasklaidos programas, nes teks būdrauti. 

2. Dažnai plaukite rankas, ypač karantino metu, ir prieš eidami miegoti, visada valykite dantis. Jei įmanoma, nusiprauskite po dušu. 

3. Vakarieniaukite anksti ir išeikite pasivaikščioti nors 20 minučių. Atlikti tyrimai liudija, kad pavėlavus pavakarieniauti, gali padidėti svoris ir padidėti cukraus kiekis kraujyje. O apsunkęs skrandis taip pat neleis lengvai užmigti. 

4. 10 minučių pamirkykite kojas karštame vandenyje. Tai labai sveika. 

5. Rūpesčiai, problemos. Vos padėję galvą ant pagalvės, stenkitės mintyse “užrakinti” savo bėdas ar palikti jas “už durų”. Išvalykite proto kambarius nuo minčių netvarkos! 

6. Niekada neikite į lovą supykę. 

7. Ramiai iš vakaro pasiruoškite kitai dienai (ką vilkėti, ką pasiimti, ką planuoju daryti …). Tai suteiks jums pasitikėjimo, leis atsipalaiduoti, lengviau užmigti. Pabudę mažiau stresuosite. 

8. Perskaitykite bent 10 knygos puslapių. Dar geriau, jei knyga ne ypač įdomi. 

9. Prie lovos turėkite užrašų knygelę ar sąsiuvinį, kur galėtumėte užrašyti 3 dalykus, už kuriuos tą dieną esate dėkingi. Tokie užrašai skatina giliau mąstyti, lavina atmintį, suteikia dvasinės švaros pojūtį. 

10. Ramiai ir skaičiuodami iki 4 įkvėpkite, o skaičiuodami iki 8, iškvėpkite (kartokite keletą kartų). Nepamirškite išvėdinti kambario, kuriame miegosite. 

Štai tokios nesudėtingos priemonės, jei taikomos tinkamai, turėtų mums padėti, tačiau… Pažiūrėkime, kaip yra iš tikrųjų: dauguma iš mūsų valgo nesveiką vėlyvą vakarienę, didelę nakties dalį praleidžia savo telefonuose, ieškodami abejotinos vertės informacijos, stebėdami nelabai reikalingas programas, žaisdami žaidimus…  Judame per mažai, valgome per sočiai…  

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *