Meniu Uždaryti

Melatoninas yra daugiau nei pagalba miegui

2021 m. sausio mėn. žurnale „Life Extension“ buvo pateikta informacija apie melatoniną, pažymint, kad šis hormonas yra daugiau negu miego priemonė. Straipsnyje daktaras R. Rozencwaigas analizuoja gydomąjį melatonino poveikį. Vyresniame amžiuje kankorėžinė liauka gamina vis mažiau melatonino. Mokslininkas teigia, kad tai yra priežastis, kodėl žmonės sensta ir kodėl vystosi senėjimo ligos. Tad geriamojo melatonino vartojimas gali skatinti sveikesnį bei ilgesnį gyvenimą.

Melatonino nauda:

1. padeda lengviau užmigti, ypač vyresniems nei 60 metų gyventojams;

2. pagerina imunitetą, todėl pagerėja atsparumas infekcijoms;

3. palaiko paros hormonų ritmą sinchronizuodamas hipofizio ir pagumburio hormonų gamybą;

4. apsaugo smegenis ir gali užkirsti kelią Parkinsono ligai, Alzheimerio ligai, išsėtinei sklerozei, autizmui     ir kt.

5. moduliuoja priešuždegiminius citokininus (tam tikri hormonai, skatinantys ląstelių dalijimąsi) sergant įvairiomis ligomis;

6. lėtina senėjimo procesus;

7. apsaugo kepenis, stimuliuodamas fermentą (AMPK). Šis fermentas reguliuoja ląstelių metabolizmą;

8. apsaugo nuo osteoporozės, subalansuodamas ir reguliuodamas kaulų formavimąsi ir kaulų nykimą.

9. gali apsaugoti nuo nutukimo, 2 tipo diabeto, vėžio, širdies priepuolių ir insultų, demencijos ir kt.;

10. slopina herpeso infekcijas ir periodonto ligas.

Dr Rozencwaig pabrėžė, kad melatoninas stabdo daugumą senėjimo procesų. Šis hormonas pagerina miego režimą ir padidina REM miego kiekį, pašalina toksinius amiloido ir Tau baltymus. Kaip žinome, sergant Alzheimerio liga tai yra baltymai, kurie kaupiasi smegenyse. Melatoninas yra stiprus antioksidantas, kovojantis su laisvaisiais radikalais. Melatoninas skatina fermentų gamybą, kad pašalintų toksiškas reaktyvias deguonies rūšis. Pakanka prieš miegą išgerti nuo 1 mg iki 3 mg melatonino. Pastovus jo vartojimas apsaugos nuo daugelio sunkių senatvės ligų, stimuliuos jūsų imuninę sistemą ir leis oriai senti.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *