Meniu Uždaryti

Draugijos įsteigimą palaiko ir medikai

Koronaviruso pandemija ypač pavojinga širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms, kurių visada buvo labai daug. O šių dienų situacija apsunkino jų galimybes gauti kokybišką bei savalaikį gydymą. 

Todėl nauja šiuos pacientus burianti draugija „Sveika širdis“ kelia ambicingus tikslus ne tik išmokyti visuomenę išvengti šių ligų arba kokybiškai su jomis gyventi, bet ir būti išgirsta priimant svarbius sprendimus valdžioje.

„Taip jau simboliškai sutapo, kad draugija oficialiai įsteigta likus kelioms dienoms iki rugsėjo 29 d., kai minima Pasaulinė širdies diena, – kalbėjo draugijos „Sveika širdis“ pirmininkė Rasa Šemiotienė. – Imtis šios iniciatyvos paskatino širdies ir kraujagyslių ligų mastas – lietuvių mirtingumas nuo jų sudaro 56 proc.“

Maža to, kas trečias žmogus skundžiasi tam tikromis širdies ar kraujagyslių nepraeinamumo problemomis arba jau yra kardiologinis ligonis, patiriantis širdies aritmiją, turintis aukštą kraujospūdį (hipertenziją), padidintus „blogojo“ cholesterolio rodmenis, antsvorį ar antrojo tipo diabetą, yra išgyvenęs mikroinfarktą ar insultą.

„Todėl tiesiog būtina ir mums, pacientams, imtis iniciatyvos ir prisidėti, kad širdies ir kraujagyslių ligos nebūtų tokia skaudžia 21-ojo amžiaus rykšte, žmonės netaptų sunkiais ligoniais dar nesulaukę brandžios senatvės arba per anksti neišeitų, nespėję įgyvendinti savo tikslų ir svajonių“, – teigė R. Šemiotienė.

Pasak pirmininkės, naujoji draugija ketina rengti seminarus, paskaitas, kviesti pokalbiams įvairių sričių specialistus, užsiimti šviečiamąja veikla. „Taip pat sieksime daryti įtaka ir sveikatos sistemai aktualiems politiniams sprendimams. Pavyzdžiui, vienas pirmųjų tikslų – kovoti, kad būtų plačiau prieinami kompensuojami vaistai sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis“, – tvirtino draugijos pirmininkė.

Draugijos pirmininkė Rasa Šemiotienė

Šiuo metu draugija „Sveika širdis“ jau subūrė daugiau kaip dešimtį bendraminčių ir kviečia prisijungti ne tik sergančius, bet ir visus besidominčius sveika gyvensena žmones.

Draugijos steigimu džiaugiasi ir medikai. Lietuvos kardiologų draugijos širdies ligų prevencijos darbo grupės pirmininkas kardiologas profesorius Rimvydas Šlapikas sako pats ne kartą dalyvavęs rengiant įvairias viešas akcijas, kviečiančias laiku atlikti širdies tyrimus, atkreipti dėmesį į jos sveikatos profilaktiką. „Tačiau tam reikia nuoseklaus ir kantraus kasdieninio šviečiamojo darbo, todėl labai sveikinu pačių pacientų iniciatyvą įsteigti draugiją ir siekti prasmingų tikslų“, – sakė R. Šlapikas.

Kardiologas pastebi, kad svarbiausi širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai – arterinė hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas) ir hipercholesterolemija (cholesterolio koncentracijos padidėjimas žmogaus kraujyje). Šios ligos dažnai nesukelia simptomų. Taigi labai svarbu jas laiku  diagnozuoti ir gydyti, nes ir besimptomės ligos pažeidžia savo pagrindinius „taikinius“ – širdį, smegenis, inkstus ir didžiąsias žmogaus organizmo arterijas. „Todėl draugijos skleidžiamos žinios ir praktiniai patarimai bus labai svarbūs“, – pastebi R.Šlapikas.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *