Meniu Uždaryti

Česnako svarba sveikatai

cesnakas

Sveikiausias būdas valgyti česnaką yra valgyti jį žalią. Česnakuose gausu aliino. Sutraiškius arba susmulkinus česnako skilteles, suaktyvinamas fermentas, vadinamas aliinaze, kuris gali paversti aliiną alicinu.

Alicinas yra natūralus augalų plataus spektro antibiotikas, turintis stiprų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį, ir turi akivaizdų slopinamąjį ir žudantį poveikį įvairioms patogeninėms bakterijoms.

Alicinas, esantis česnakuose, taip pat gali sumažinti kraujospūdį, kraujo lipidus,pagreitinti cholesterolio pašalinimą iš organizmo, pagerinti kraujotaką, užkirsti kelią arteriosklerozei ir yra labai naudingas širdies bei smegenų kraujagyslių sveikatai.

Česnakas turi daug seleno, natūralaus antioksidanto, kuris neleidžia susidaryti laisviesiems radikalams ląstelėse, sukeliančiose vėžį ir kitas rimtas sveikatos problemas. Be to, česnakas padės pagerinti virškinimo trakto veiklą, užkirs kelią širdies priepuoliui ir insultui, padės naikinti kraujo krešulius, todėl rekomenduojamas sergantiesiems tromboflebitu (skausminga, uždegimine kojų venų liga). 

Česnako rekomenduojama vengti, jei vartojami kraują skystinantys vaistai, nes padidėja kraujavimo tikimybė. Česnakų nederėtų valgyti prieš operaciją.

Svarbu ir tai, kad žalio česnako valgymas stabdo žmogaus kūno senėjimo procesą. Vokietija pasižymi kaip šalis, kurioje žmonės gyvena bene ilgiausiai pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaita rodo, kad vidutinė gyvenimo trukmė Vokietijoje yra 83 metai. (Ją sparčiai vejasi ir lenkia P. Korėja, kur vidutinė gyvenimo trukmė jau pasiekė 83.5 metų.) Beveik visi Vokietijoje ypač mėgsta valgyti žalią česnaką. Remiantis statistika, metinis šių daržovių suvartojimas Vokietijoje yra daugiau nei 8000 tonų. Česnakuose yra daugiau nei 400 medžiagų, kurios yra palankios sveikatai ir ilgaamžiškumui.

Vis dėlto česnakas tinka ne visiems. Jei žmogų kamuoja opaligė, virškinimo sutrikimai, česnakas gali dirginti skrandį. Medikai perspėja, kad negalima valgyti česnako sergant inkstų uždegimu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige.

 Rūpinkimės savo sveikata, bet būkime atsakingi. 

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *