Meniu Uždaryti

Ar žinome kaip teikti pirmąją pagalbą?

Įtarus, kad įvyko miokardo infarktas arba insultas, reikia kuo greičiau iškviesti medikus, o kol jie atvyks, pradėti gaivinti žmogų.

Pirmoji pagalba – dirbtinis kvėpavimas ir išorinis širdies masažas. Jį atliekant reikia spausti vieną trečdalį krūtinės aukščio ir užgulti maždaug 50 kg svoriu. Delno pagrindus reikia sudėti tarp spenelių, per vidurį. Daroma 30 paspaudimų, 100-120 kartų per minutę greičiu. Yra dvi dainos – „Ant kalno mūrai“ ir „Stayin‘ Alive“, kurių ritmai tinka gaivinimui. 

Kad nebūtų liekamųjų reiškinių, spausti reikia stipriai (gali net lūžti šonkauliai, bet tai mažesnė bėda nei ta, kad atsigavęs žmogus visam laikui liks neįgalus).

Kita veiksminga priemonė, galinti padėti išsaugoti gyvybę – defibriliatorius. Paskambinus Bendrajam pagalbos centrui, dispečeris paaiškins, kur rasti artimiausią defibriliatorių – visi jie užregistruoti sistemoje. Nereikia bijoti naudoti šį prietaisą – jis veikia labai efektyviai ir gali atgaivinti sustojusią širdį.

Prisiminkime, kad pirmoji valanda nuo to momento, kai žmogus sukniumba, yra auksinė.

Jei ištikus miokardo infarktui ar insultui per pirmąją valandą medikai pašalina krešulį, jį ištirpdo arba įveda stentą, galima tikėtis, kad bus labai geri rezultatai, ir nesulauksime nepageidaujamų pasekmių.  

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *