Meniu Uždaryti

Ar sveika valgyti kiaušinius?

Tarp visų mitų, sklandančių apie mitybą, vienas iš labiausiai paplitusių yra toks: „Man nereikia valgyti trynio; mano sveikatai geriau valgyti tik kiaušinių baltymus“.

Šio mito varomoji jėga yra ta, kad kiaušinio trynys turi riebalų ir cholesterolio, o jį vartojantis žmogus baiminasi, kad sustorės ir sutrikdys savo širdies sveikatą. Nors kiaušinyje jo išties nemažai (apie 186 mg), tačiau bendrąjį cholesterolio kiekį, randamą kraujyje, lemia ne konkretus maisto produktas, turintis daug cholesterolio, o sočiųjų riebalų perteklius mūsų mityboje. Be to, naujausi tyrimai rodo, kad cholesterolio kiekis kraujyje priklauso nuo genetikos, streso ir fizinio aktyvumo.

Vis dėlto, kiaušinio trynys, lyginant su baltymu, yra daug sveikesnis ir naudingesnis. Palyginkime:

KIAUŠINIO TRYNYS  (100 gr)  Baltymai 16 grVitaminas D 54%Vitaminas A 28%
KIAUŠINIO BALTYMAS (100 gr)            11 gr0%0%

Kiaušinių tryniuose taip pat yra širdžiai naudingų nesočiųjų riebalų, įskaitant omega-3 riebalus, riboflavino (stiprina sveikatą)  bei vitamino B-12 (raud. kraujo kūnelių gamybai)… Kiaušinio trynio maistinė vertė prisideda palaikant galvos smegenų sveikatą, stiprinant širdį ir mažinant akių ligų riziką (turi liuteino). Sveikas žmogus gali vartoti po 2 trynius kasdien, o asmuo, turintis širdies problemų, gali apsiriboti 1 tryniu. Asmenims, sergantiems cukriniu diabetu, turintiems labai aukštą cholesterolio kiekį kraujyje, užtenka 2 kiaušinių per savaitę.

Dietologai teigia, kad cholesterolis, gaunamas su maistu, nedaro įtakos cholesterolio, kurį pasigamina pats organizmas, lygiui kraujyje. Tad kiaušinis kasdien ar bent kas antrą dieną tikrai nepakenks širdies ligomis sergančiam pacientui.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *